Dr Izabela Ilowska

Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła studia magisterskie (MA English Studies: Writing in the Modern Age) na Queen Mary, University of London oraz University of Glasgow (MLitt Creative Writing). Obroniła doktorat z literatury angielskiej i kreatywnego pisania na University of Glasgow.

Opowiadania publikowała m.in. w „New Writing Scotland,” „Gutter Magazine” i „Flash: The International Short-Short Story Magazine”.

Zakres jej zainteresowań obejmuje kreatywne pisanie, literaturę i kulturę amerykańską oraz studia nad pamięcią.

Prowadziła zajęcia z literatury porównawczej i kreatywnego pisania na University of Glasgow. Od 2016 r. związana jest z Instytutem Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, gdzie prowadzi warsztaty prozatorskie.